Vypouštění Úhlavy

Datum / čas začátku
Date(s) - 08.09.2023 - 10.09.2023
Celý den

Místo konání
Povodí Vltavy

kategorie


Ahoj vodáci!

O druhém zářijovém víkendu nás čeká netradiční akce a to splutí při vypouštění řeky Úhlavy. Akce je pro všechny zkušenější vodáky a vodačky, co již někdy namočili celé pádlo do vody!

Akci v sobotu 9.9.2023 pořádá vodácká půjčovna Dronte (zde se organizuje půjčení vybavení) a zároveň se v tento den pořádá i organizovaný závod Českého poháru vodáků.

Info u Dronte zde: https://www.dronte.cz/cs/vodacke-akce

My využijeme této příležitosti ve splutí vody v sobotu při vypouštění přehrady Nýrsko, v neděli pak budeme pokračovat dále. Trasa Sobotu je přehrada Nýrsko – Úborsko – most Janovice. V neděli posléze budeme pokračovat z Janovic – Klatovy.

Splavnost horního toku Úhlavy he možná pouze při vypouštění přehrady, střední a spodní tok Úhlavy z Janovic pak již v měsíci září téměř kdykoliv. Viz. https://www.raft.cz/cechy/uhlava.aspx?ID_reky=19

Celý víkend, tedy pátek a sobotu, budeme mít zázemí v autokempu Nýrsko, kde je možnost postavit jak stany, tak si případně zamluvit chatku. (www.autokemp-nyrsko.cz) Na sjezdy se pak budeme dopravovat autem či vlakem, který je po celé délky trasy v docházkové vzdálenosti.

Očekávaná cena ubytování a půjčovného 1200kč bez započtení případné dotace ze strany Suché nohy.

Detailnější info případně u Kubeše.

Ahóóóój!


Hlavní vedoucí této události

Kuba Šoustek, e-mail: kuba.soustek@seznam.cz , tel: 775620693


Volná místa

Volných míst 24 z 25.

Rezervace

Vstupenky/lístky

Musíte se přihlásit nebo zaregistrovat pro vytvoření rezervace.