Čištění Vltavy – 12.-14.9.2014 (POUZE VEDOUCÍ)

Suchá noha se zúčastní jubilejního 20. čištění Vltavy. Chceme, aby řeka, kterou máme rádi a na které trávíme spoustu času, byla čistá. Zatím se organizačně přidáme k akci České televize, ale kdyby nás bylo více, vyřešíme odvoz apod. vlastními silami.

Popis akce:

Program:
Akce se koná o víkendu 12.9. – 14.9.2014
Sraz je v pátek 12.9. v 16.00 hodin na Kavčích horách – jižní vrátnice. Odjezd v 16.15 hodin směr Český Krumlov. Ubytování je v kempu Nové Spolí. Večer posedíme v restauraci, a za zpěvů veselých písní seduševně připravíme na sobotní program.V sobotu 13.9. v 9.00 hodin je nástup v hydrooděvu a začátek akce. Ve kterém úseku budeme sbírat sajrajt letos dohodneme na schůzce náčelníků v pátek po příjezdu. Ale nemusíte se bát, určitěna nás nějaký půvabný vyjde.
Večer proběhne tradiční hodnocení akce se zpěvy apod.
V neděli 14.9., až se exhumujeme, sbalíme tábor, zastavíme se někde na oběd a posuneme se zpět směrem ku Praze, kde bychom měli být nejpozději do 20.00 hodin.
Jak to probíhá v sobotu:
Úsek Vltavy od Loučovic po Boršov n/Vlt. je rozdělen na 13 úseků. Každý úsek je čištěn po obou březích i v korytě řeky. Dobrovolníci mají k dispozici rafty a lodě, na které nakládají odpad nasbíraný v řece a odvážejí k nejbližšímu kontejneru nebo valníku.O jejich odvoz se postarají organizátoři, obce a majitelé tábořišť.
Co s sebou:
Stan, spací sáček+karimatka, hydrooděv (neoprén doporučen), nějaké to drobné papů (na nějakou velkou vlastní vařbu nebude čas, spíš jenom drobné svačinky a mlsy a peníze na hospodu), dobrou náladu, hudební nástroj a milý úsměv.
Oděv do vody, prosím, nepodceňujte, uvědomte si, že velice podstatnou část sobotního dne strávíte po pás (někdy až po prsa) ponořeni ve vodáchVltavy. Boty do vody jsou naprosto nezbytnou podmínkou.
Máte-li zájem, stan, spacák či loďák je možné zapůjčit z erárních zásob, pokud to výslovně napíšete v přihlášce.

Pokud je mezi vámi někdo, kdo by sice jel, ale opravdu, ale OPRAVDU nemůže do vody, klidně se přihlašte a dejte to vědět. Pro pár (ale ne moc – fakt jenom výjimky) lidí se najde nějaká činnost pozemní bez máčení.

Od sponzorů je zajištěno: Doprava autobusem, lodě, pádla, pytle na sajrajt, kontejnery,  nějaké papů a pivko na sobotu večer.

INFORMACE A PŘIHLÁŠKY (PROSÍM, CO NEJDŘÍVE) NA MAIL tom.nigrin@gmail.com. Předám to dál.