Čištění řeky Vltavy – 23. ročník

nahrávám mapu....

Datum / čas začátku
Date(s) - 15/09/2017 - 17/09/2017
16:00

Místo konání
Povodí Vltavy

kategorie ne kategorie


Akce je každotročně pořádána spřízněným vodáckým táborem Čágo (vodácký putovní tábor České televize)

Vzhledem k charakteru akce je událost určena jen pro kapitány a bocmany!

Program:

Akce se koná o víkendu 15.9. – 17.9.2017
Sraz je v pátek 15.9. v 16.00 hodin na Kavčích horách – jižní vrátnice. Odjezd v 16.15 hodin směr Český Krumlov. Ubytování je v kempu Nové Spolí. Večer posedíme v restauraci, a za zpěvů veselých písní se duševně připravíme na sobotní program.
V sobotu 16.9. v 9.00 hodin je nástup v hydrooděvu a začátek akce. Ve kterém úseku budeme sbírat sajrajt letos dohodneme na schůzce náčelníků v pátek po příjezdu. Ale nemusíte se bát, určitě na nás nějaký půvabný vyjde.
Večer proběhne tradiční hodnocení akce se zpěvy apod.
V neděli 17.9., až se exhumujeme, sbalíme tábor, zastavíme se někde na oběd a posuneme se zpět směrem ku Praze, kde bychom měli být nejpozději do 20.00 hodin.

Jak to probíhá v sobotu: Úsek Vltavy od Loučovic po Boršov n/Vlt. je rozdělen na 13 úseků. Každý úsek je čištěn po obou březích i v korytě řeky. Dobrovolníci mají k dispozici rafty a lodě, na které nakládají odpad nasbíraný v řece a odvážejí k nejbližšímu kontejneru nebo valníku. O jejich odvoz se postarají organizátoři, obce a majitelé tábořišť.

Co s sebou: Stan, spací sáček+karimatka, hydrooděv (neoprén doporučen), nějaké to drobné papů (na nějakou velkou vlastní vařbu nebude čas, spíš jenom drobné svačinky a mlsy a peníze na hospodu), dobrou náladu, hudební nástroj a milý úsměv.
Oděv do vody, prosím, nepodceňujte, uvědomte si, že velice podstatnou část sobotního dne strávíte po pás (někdy až po prsa) ponořeni ve vodách Vltavy. Boty do vody jsou naprosto nezbytnou podmínkou.
Máte-li zájem, stan, spacák či loďák je možné zapůjčit z erárních zásob, pokud to výslovně napíšete v přihlášce.

Pokud je mezi vámi někdo, kdo by sice jel, ale opravdu, ale OPRAVDU nemůže do vody, klidně se přihlašte a dejte to vědět. Pro pár (ale ne moc – fakt jenom výjimky) lidí se najde nějaká činnost pozemní bez máčení.
Od sponzorů je zajištěno: Doprava autobusem, lodě, pádla, pytle na sajrajt, kontejnery,  nějaké papů a pivko na sobotu večer.
Dejte vědět, kdo pojedete a jaký materiál chcete zapůjčit na tenhle mail: jiri.cerny@ceskatelevize.cz <mailto:jiri.cerny@ceskatelevize.cz?Subject=Přihláška na čištění Vltavy 2007>

 


Hlavní vedoucí této události

Nigrin_Milos Miloš Nigrin, e-mail: atelier.nigrin@volny.cz , tel: 603486757


Volná místa

Volných míst 8 z 10.

Rezervace

Objednávky jsou uzavřeny pro tuto akci.


Můžete si uložit odkaz příspěvku mezi své oblíbené záložky.